Skolų išieškojimo kaina

Dažnai pastebima, kad visuomenėje yra suformuota nuomonė, jog pasinaudoti skolų išieškojimo įmonės paslaugomis yra itin brangu. Tačiau nesuklystume sakydami, kad privačios skolų išieškojimo įmonės veikia efektyviau nei, pavyzdžiui, įmonėse įkurti specialūs skyriai darbui su skolomis ar pasamdyti teisininkai. Įmonėje dirbantys profesionalūs vadybininkai individualiai analizuoja kiekvieną situaciją, surenka duomenis apie skolininką bei gilinasi į skolos susidarymo istoriją. Analizės pagalba identifikuojamos skolos neapmokėjimo priežastys, nustatomas skolos atgavimo scenarijus, o išieškotojų sukaupta darbo patirtis leidžia prognozuoti galimus debitoriaus išsisukinėjimo scenarijus, pagal kuriuos koreguojamas planas.

Skolos išieškojimas vykdomas tam tikromis pakopomis: ikiteisminis, teisminis ir poteisminis skolos išieškojimas. Šių etapų įvykdymas individualiai gali kainuoti labai daug piniginių lėšų, nervų bei laiko. Tuo tarpu ilgą darbo patirtį turintys skolų išieškotojai pasitelkę sukauptas žinias, profesionaliai ir efektyviai įgyvendins numatytą skolos atgavimo planą. Kuomet yra vykdomas teisminis skolos išieškojimas už ieškinio surašymą yra mokamas tam tikras advokato nustatytas mokestis; teikiant ieškinį teismui mokamas žyminis mokestis; skolos priteisimo atveju vykdomąjį dokumentą reikia perduoti antstoliams ir sumokėti jiems būtinąsias vykdymo išlaidas, kurias antstoliai paskaičiuoja proporcingai skolos dydžiui. Tačiau kreditorius ir vėl yra priverstas  investuoti laiką ir pinigus į neatgautą skolą.

Dažnu atveju visos prieš tai išvardintos išlaidos gali būti priteistos skolininkui/debitoriui, todėl kreditoriaus patirtos išlaidos per tam tikrą laiką turėtų sugrįžti. Taip pat, dvejonės dėl nežinomų išlaidų gali atgrasyti įmones ar fizinius asmenis nuo susitarimo su skolų išieškojimo agentūra, o tai gali dar labiau atidėti išieškojimą ir pagilinti problemą. Todėl prieš pradedant bendradarbiauti su skolų išieškotojais yra pasirašoma sutartis, kurioje numatomas sėkmės procentas ir aptariamos galimos išlaidos ir jų įkainiai, kad neliktų jokių paslėptų mokesčių. Skolų išieškojimo kaina arba dar kitaip sėkmės procentas priklauso nuo išieškomos sumos ir yra mokamas išieškojus skolą. Todėl pasinaudoti profesionaliomis skolų išieškotojų paslaugomis nėra brangu bei UAB „Conlex“ nereikalauja kažkokių išankstinių mokėjimų.

Sėkmės mokesčio dydis arba skolų išieškojimo kaina priklauso nuo skolos senaties termino – kuo skola senesnė, tuo sunkiau ją atgauti, todėl ir sėkmės procento dydis gali būti didesnis; skolos dydžio – pavyzdžiui, kuo mažesnė skola, tuo didesnė tikimybė, kad skolininkas ją pasidengs per vieną įmoką ir jai išieškoti reikės mažesnių resursų, arba kuo ilgesnis skolų išieškojimo procesas numatomas, tuo didesnė skolų išieškojimo kaina; turimų skolą įrodančių dokumentų – koks jų kiekis, ar jie yra pasirašyti ar buvo sudaryta sutartis, išrašytos sąskaitos, perdavimo aktai, nes kuo didesnį kiekį tvarkingų dokumentų turite, tuo yra mažesnė ginčų tikimybė ir paprastesnis skolos atgavimo procesas.

Dažnu atveju fiziniai asmenys tarpusavyje pasirašo paprastuosius neprotestuotinus vekselius netgi šis teisingai sudarytas dokumentas galioja ir yra teisingas be notaro patvirtinimo, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad vieno vekselio suma neturėtų viršyti 3000 Eur, o jeigu jau taip atsitiko, jį turėtų patvirtinti notaras. Apibendrinant skolų išieškojimo kainą galima būtų  pasakyti, kad kuo skolos išieškojimo procesas bei atliekami veiksmai paprastesni, tuo sėkmės mokesčio dydis yra mažesnis. Mokestis mokamas tik sėkmės atveju nuo bet kokių gaunamų pinigų srautų, t.y. tik tada, kai skolininkas grąžina pilnai arba dalinai skolą. Šis mokestis yra skirtingas, tačiau dažniausiai svyruoja nuo 5% iki 20% nuo išieškomos skolos sumos. Taigi, UAB „Conlex“ siūlo skolų išieškojimą už protingą ir konkurencingą sėkmės mokestį.