Kaip vykdomas skolos išieškojimas?

Kartais fiziniai ar juridiniai asmenys paskolina pinigus įmonėms ar kitiems fiziniams asmenims, o ilgainiui kyla problemų norint juos atgauti. Trumpai tariant skolų išieškojimo procesą galima apibūdinti kaip paslaugą, kuri leidžia greičiau atgauti paskolintus pinigus. Dialogas apie skolų grąžinimą gali būti sudėtinga santykių su debitoriais dalis, todėl skolų išieškotojų darbas yra motyvuoti skolininkus vykdyti savo įsipareigojimus.

Skolų išieškojimas yra vykdomas tam tikrais etapais. Kiekviename iš jų už bylą atsakingas vadybininkas informuoja klientą apie įgyvendintus arba apie planuojamus atlikti veiksmus. Taigi, toliau svarbu aptarti svarbiausius skolų išieškojimo etapus.

 

Debitoriaus (skolininko) informavimas

Visų pirma yra labai svarbu tinkamai ir įstatymų numatyta tvarka informuoti skolininką apie skolos perleidimą išieškojimo įmonei. Šiam tikslui pasiekti yra siunčiami registruoti bei elektroniniai laiškai. Laiškų turinys ragina skolininką nedelsiant įvykdyti skolinį įsipareigojimą. Jeigu su debitoriumi pavyksta susisiekti – aptariamos skolos apmokėjimo galimybės, sudaromas skolos išmokėjimo grafikas arba numatomas pinigų grąžinimo terminas.

Ikiteisminis skolos išieškojimas

Be abejo, galima iškart bandyti skolą atgauti teisminiu keliu, tačiau dažnai galima išvengti teismo ir advokatų mokesčių pasitelkiant ikiteisminį skolos atgavimo būdą y. kreipiantis į skolų išieškojimo įmonę. Šiame skolos išieškojimo etape su skolininku bandoma susisiekti visais įmanomais būdais ir susitarti dėl skolos gražinimo terminų. Sudaromos galimybės skolininkui atsiskaityti dalimis arba iškart. Jeigu skola mokama dalimis yra pasirašomas skolos išmokėjimo grafikas. Skolos išieškojimo proceso terminas yra labai sunkiai nuspėjamas, kadangi skola gali būti padengiama tą pačią dieną, po savaitės arba per kelis mėnesius, o sudarius skolos išmokėjimo grafiką laikomasi nustatytų terminų iki tol, kol bus sumokėta paskutinė įmoka.

Teisminis skolos išieškojimas

Teisinės priemonės įgyvendinamos išbandžius visus kitus būdus ir palaikius dialogą su savo klientais. Kartais nutinka taip, kad skolininko nepavyksta surasti arba jis specialiai nereaguoja į vykdomus skolos išieškojimo veiksmus. Dėl šios priežasties kai kurios skolų išieškojimo bylos turi būti išspręstos teisme. Jei turimų dokumentų pakanka, rengiami procesiniai dokumentai skolos priteisimui. Didžioji dauguma skolų išieškojimo bylų yra sprendžiamos už akių. To priežastis yra ta, kad dauguma skolų išieškojimo atvejų paprastai būna tokio pobūdžio, kai skolininkas, taip pat, nereaguoja ir į teismo siunčiamus dokumentus.

Poteisminis skolos išieškojimas

Jeigu teismas priėmė sprendimą apie skolos egzistavimą ir jis yra įsiteisėjęs, galima pradėti vykdyti poteisminį skolos išieškojimą. Šiame etape atsiranda būtinybė bendradarbiauti su antstolių kontoromis, todėl skolininkui gali būti pritaikytas banko sąskaitų ir turto areštas. Skolininkui neturint lėšų banko sąskaitose, išieškojimas gali būti nukreipiamas į skolininko turtą skelbiant varžytines. Jeigu skolininkas neturi jam priklausančio turto, aktyvus išieškojimas vykdomas ir toliau. Šiame skolos išieškojimo etape tikrinama visa su skolininku susijusi informacija, kuri galėtų turėti įtakos sėkmingam skolos atgavimo procesui.

 

Pabaigai norėtume paminėti, kad į UAB ,,Conlex” galite kreiptis dėl įvairiausių skolų: vekselių, skolos raštelių, neapmokėtų sąskaitų ir sutarčių, nesumokėtų atlyginimų ir kt. Kreipdamiesi į mus užpildykite skolos registravimo blanką arba susisiekite  nurodytais įmonės darbuotojų kontaktais. Kompetetingi darbuotojai įvertins skolos atgavimo galimybes ir pateiks Jums pasiūlymą. Jūsų perduotai skolai išieškotojai skirs maksimalų dėmesį. Mes pasistengsime, kad Jūsų reikalavimas būtų prioritetas debitoriui.