Kaip sužinoti kiek turiu skolų?

Nėra nei vienos vietos, kuri garantuotų ir parodytų kiekvieną Jūsų skolą. Norint išsiaiškinti, kokias skolas turite, gali prireikti atlikti šiek tiek finansinių namų darbų, pavyzdžiui, patikrinti kredito ataskaitas, peržiūrėti senas sąskaitas ar paskambinti kreditoriams. Jeigu turėjote finansinių sunkumų gali kilti natūralus klausimas kaip sužinoti kiek turiu skolų, kad išsiaiškinti šį klausimą reikia atlikti tam tikrus žingsnius. Pirmoji stotelė nustatant, kokias skolas esate skolingi, turėtų būti susijusi su kredito ataskaitomis.

Kredito ataskaitas galite gauti iš pagrindinio kredito biuro – Creditinfo. Kreditoriai paprastai praneša apie skolas vienam ar keliems kredito biurams, kurie tada skolą prideda prie Jūsų kredito ataskaitos. Sąskaitų tipai, kuriuos galėsite rasti savo kredito ataskaitose yra kredito kortelės, asmeninės paskolos, hipotekos, skolos telekomunikacijų bendrovėms ir kt. Jūsų kredito ataskaitoje pateikiama kiekvienos sąskaitos skolos suma, jos būsena ir mokėjimų istorija bei skolą tvarkančio kreditoriaus kontaktinė informacija.

Dauguma pagrindinių skolintojų praneša apie Jūsų skolas kredito biurams, tačiau jie to daryti neprivalo.  Todėl kreditorius gali nesidalyti Jūsų sąskaitos informacija su kredito biurais. Senos skolos gali būti neįtrauktos į Jūsų kredito ataskaitą, atsižvelgiant į tai, kiek jos yra senos. Net jei iš pradžių skolos rodomos Jūsų kredito ataskaitose, po 10 metų jos gali būti pašalinamos iš ataskaitų.

Taip pat, yra išimčių skolų rūšims, kurias galite tikėtis rasti savo ataskaitoje. Pavyzdžiui, medicininės skolos paprastai neįtraukiamos į kredito ataskaitas. Kai kuriais atvejais skolos Jūsų kredito ataskaitoje bus rodomos tik tuo atveju, jei kreditorius perduos Jūsų sąskaitą skolų išieškojimo agentūrai. Peržiūrėdami savo sąskaitas galite rasti skolų, kurios yra išieškomos. Jei taip yra, neignoruokite to – apsimesdami, kad skola neegzistuoja, ji neišnyks.

Kuo greičiau tai išspręsite, tuo greičiau ir duomenys apie skolą bus pašalinti iš kredito biuro sistemos. Išsiaiškinę, kokias skolas esate skolingi, galite pasiekti finansinės ramybės. Taip pat, jeigu turite priteistų ir perduotų skolų antstoliams galite prisijungti prie portalo per sistemą iPasas.lt arba per Elektroninius valdžios vartus, pasirinkdami vieną iš siūlomų asmens identifikavimo būdų: elektroniniu parašu, mobiliuoju elektroniniu parašu arba per elektroninę bankininkystę. Portalo skiltyje „Mano vykdomosios bylos“ sužinosite bylą vykdančio antstolio pavardę, kontaktinius duomenis ir galėsite peržiūrėti vykdomosios bylos dokumentus.